תקשורת זה שם המשחק!

כללי המשחק…

ישנם אנשים שחיים ומתנהלים מתוך בהירות עמוקה על מה נכון ומה לא נכון. זה נכון בחיים האישיים שלהם במשפחה, בזוגיות, ונכון בקשרים שהם יוצרים בסביבה המקיפה אותם.

מתוך ראיית העולם של "נכון או לא נכון" כשכל אחד מאיתנו מתנהל מתוך רצונות שונים, צרכים שונים, אמונות ומחשבות שונות, לרוב אותם אנשים ימצאו את עצמם מנסים להצדיק את דרכם שלהם ולהוכיח שהיא נכונה ובכך לבטל את דרכו של האחר.

 

המפתח להצלחת דו שיח הוא קיומה של שפה משותפת מה שמבטיח הבנה, וויתורים הדדים, כללים וגבולות מוסכמים בייחוד במשפחה.

תקשורת בינאישית, תקשורת משפחתית,או תקשורת זוגית היא יצירת הבנות בין ההורים לילדים, בין בני זוג לבין עצמם, בין האחים והאחיות, בין הנכדים לסבים וכו'.

השמירה על ערוצי תקשורת פתוחים חיונית לשמירה על כללי "המשחק". המשחק כאן הוא משחק החיים. על מנת לשמור על משחק נעים, יש לקיים דיאלוג מתמיד בשפה מובנת. כך נדע מצד אחד על המחשבות של האחרים, רצונותיהם, צרכיהם ועל מה שצריכים לדעת על מנת לקיים אורח חיים משותף.

כללי המשחק יכולים להגיע לידי ביטוי באמצעות משחקי התקשורת "לשבור את הקרחון", אותם משחקים שפותחו בדיוק למטרה זו לייצר שיח פתוח, מאפשר, מקבל ובלי כללים! במשחקי "לשבור את הקרחון" אין אסטרטגיה ואין טקטיקה – הקלף המנצח הוא הלב של כל אחד מאיתנו.

אפשר להתחיל במשחק המשפחתי וליצור רגעים קטנים של חוויות גדולות, ניתן לדייק את מפת הערכים המשפחתית או הזוגית באמצעות קלפי הערכים וכמובן לדבר ולדייק את הרגשות שלנו בכל זמן נתון עם קלפי הרגשות.

החשוב ביותר לזכור שבתוך "משחק" החיים, אנחנו השחקנים הראשיים ולכל אחד מאיתנו יש את הזכות לבחור איך יראו חיינו… ואני מאמינה… שתקשורת זה שם המשחק!