גישור וחשיבה יצירתית

גישור – פתרון קונפליקט

כשאנו חושבים אנחנו בעצם לא מפעילים מחשבה. אנחנו מתוכנתים בצורה אוטומטית. זהו דפוס התנהגות שגרתי ורגיל אצל רובנו. אין אנו זקוקים לתהליך חשיבה עמוק ויצירתי.

 בתהליך גישור, פתרון הקונפליקט נמצא באחריות המגושרים ולכן נדרש מהם לספק פתרון שיוסכם על שניהם. מצב זה מחייב מהם לשנות את דרך החשיבה הרגילה שהם חווים ביומיום ולהתחיל לחשוב יצירתי.

 חשיבה יצירתית מאפשרת שינוי של תפיסות ויצירת רעיונות חדשים. חשיבה יצירתית מאפשרת להסתכל על העניין מנקודת מבט אחרת. לפעמים נתפסת כלא מציאותית, אך יכולה להתגלות כרעיון מוצלח שיאפשר פתרונות חדשים, ותוביל לסיום הסכסוך בצורה בה שני הצדדים מרוצים ולא מרגישים נפסדים. זאת אומרת שהחשיבה צריכה להיות דווקא פעילה ותוססת, מכוונת וממוקדת יותר. חשיבה מכוונת תשמש את הצדדים לעשיית דברים שהם מעבר להתמודדות בלבד.

 אחת הטכניקות הנפוצות בגישור מתייחסת לשיטת ששת כובעי החשיבה שהומצאה ע"י אדוארד דה-בונו:

 מטרתם של שישה כובעי החשיבה היא לפשט את תהליך החשיבה, כך שהאדם החושב יוכל להשתמש ברגע נתון בסוג אחד של חשיבה במקום להפעיל סוגי חשיבה שונים בו זמנית. שישה כובעי החשיבה מופרדים על פי צבעי יסוד: לבן, אדום, שחור, צהוב, ירוק וכחול. כל צבע מייצג סוג אחד של חשיבה. הצדדים הנמצאים בגישור משתתפים במשחק הכובעים ורשאים לחבוש כובע שונה כל אימת שירצו. הכובעים קובעים חוקים למשחק חשיבה.

 כובע לבן –לבן הוא צבע ניטראלי ואובייקטיבי ולכן מתייחס לעובדות, נתונים ומידע. כובע לבן מספק משמעת והכוונה ועוסק במידע שימושי, מטרת החשיבה להיות מעשית.

כובע אדום – אדום מייצג כעס, זעם ורגשות ולכן מסמל את הראייה הרגשית. מתאפיין תחושות ואינטואיציות. הכובע האדום כולל שני סוגי רגשות: בסוג הראשון רגשות רגילים כמו פחד ושנאה ורגשות מורכבים יותר כמו חשד. הסוג השני כולל ביטוי רגשות כמו תחושה, אינטואיציה, חוש שישי, טעם, והרגשה אסתטית.

כובע שחור – שחור הוא צבע קודר ושלילי ולכן מתייחס להיבטיים שליליים ולמחשבות של מדוע זה לא יצליח? מצביע על הסיכונים הטמונים ברעיון מתוך טעויות שנעשו בעבר ולכן קשה לו להשליך רעיון אל העתיד. הכובע השחור לא פועל מתוך מקום אמוציונאלי אלא מתוך חשיבה לוגית. מטרת החשיבה להיות ביקורתית.

כובע צהוב – צהוב הוא צבע בהיר וחיובי ולכן מסמל אופטימיות, תקווה וחשיבה חיובית. הכובע הצהוב מברר את יתרונות הרעיונות, מייצג חשיבה יוצרת ומחפש הזדמנויות חדשות. כמו השמש הוא מאיר את הרעיונות ומטרתו חשיבה חיובית.

כובע ירוק – ירוק הוא צבע הדשא והצמחייה ולכן מסמל את השפע בצמיחה, יצירתיות ורעיונות חדשים. מאפשר גירויים חדשים והתנסויות אל מעבר לידוע, לברור ולמשביע רצון מגרה אותנו לצאת מדפוסי חשיבה רגילים. מעורר חשיבה יצירתית.

כובע כחול – כחול הוא צבע השמיים, משדר רוגע ושליטה ולכן שולט על ארגון תהליך החשיבה. מגדיר ומנחה את הבעיות. מנסח את השאלות, מסכם את הדברים ובעצם הכובע הכחול מנצח על כל הכובעים כמו תזמורת. מטרתו של הכובע הכחול להיות כלי בקרה על כל תהליכי החשיבה, מבטיח שחוקי המשחק יישמרו.

שיטת ששת הכובעים יעילה במיוחד בניהול חשיבה וקבלת החלטות, מאפשרת לנהל חשיבה באופן יעיל יותר, כך שניתן להגיע לתוצאות טובות יותר ובמהירות רבה יותר. ככל שהשימוש בכובעים רב יותר, הם הופכים לחלק בלתי נפרד מתרבות החשיבה.

 טכניקות נוספות לחיפוש אחר יצירתיות במחשבה שאפשר למצוא על שולחן הגישור:

 סיעור מוחות – חיפוש רעיונות בצורה חופשית שאולי ימצאו מתאימים לפתרון

פרובוקציה – העלאת רעיון הומוריסטי, לא מציאותי, מוגזם ואפילו עוקצני שנאמר ללא סיבה ולמעשה יכול לשבור את דפוס החשיבה הרגיל

משחקי היפותזות – הנחת הנחות. ניהול הגישור כמחשבה: נניח ש…, בהנחה…, בואו נגיד ש…

משחקי היפוך תפקידים – הזמנת כל צד להיכנס לנעלי הצד השני

פתרונות רווח נוסף – ניצול של יתרון יחסי ויצירת רווח נוסף לצדדים ביחד או לחוד

גנית רוגלית,  מגשרת.

מומחית לתקשורת אפקטיבית ודיאלוג.

_____________________________________________

  מקורות:  אדוארד דה בונו / ששה כובעי חשיבה – הוצאת כנרת