אף אחד לא מבין אותי!

כמה פעמים אמרת לעצמך "די, נמאס לי", "לא רוצה יותר", "אף אחד לא מבין אותי". כמה פעמים חשת את התסכול הנורא הזה שרצית לומר משהו ולא הצלחת. כמה פעמים מצאת את עצמך צועק אבל בעצם אף אחד לא שומע. כמה פעמים המשפט הנכון נתקע לך בגרון ולא יצא. בטח עשרות פעמים במהלך החיים ובנסיבות שונות.

כמה פעמים עצרת לבדוק באילו מקומות ומצבים אתה מרגיש שלא מבינים אותך, באיזה דרך אתה מקיים את הדיאלוג שלך מול העולם הסובב אותך.

לקצר בתקשורת נדרשים לפחות שניים, הדיאלוג – הדו שיח מתבצע בינך לבין מישהו אחר ואם משהו השתבש אז זה לא רק אשמתו של האחר, אלא לעיתים לא נעים להודות אבל יש לנו גם חלק בחוסר ההצלחה של הדיאלוג. האם אמרת בדרך שאינה פוגעת באחר מה הצורך שלך? האם עמדת על העקרונות שלך תוך כבוד לעקרונות של השני? האם הבנת את הצרכים שלך מולו?

לעיתים אנו עומדים מול שוקת שבורה ואין לנו מושג איך להתחיל לתקן אותה. מאיפה מתחילים לבדוק מה יוצר את חוסר ההבנה שלנו מול האחר?

פניה לאיש מקצוע – מגשר המתמחה בדיאלוג – יוצרת עבורנו מקום שבו אנו יכולים לבדוק לעומק כיצד אנו מתקשרים עם העולם, כיצד אנו מביעים את עצמנו, כיצד אנו שומרים על הגבולות שלנו, כיצד אנו מסתכלים על אחרים, כיצד אנו יכולים לסייע לעצמנו להבין אותם טוב יותר.

העבודה עם מגשר המומחה לדיאלוג תביא אותנו בסופו של הליך לשקט נפשי, לשלמות, ליכולת לומר כל מה שאנו צריכים מבלי לחוש ש"גם הפעם פספסנו משהו", לומר את מה שתמיד רצינו מבלי לצעוק.

מסתבר שהדיאלוג שלך מול העולם יכול להיות פשוט וברור יותר.

גנית רוגלית,  מגשרת.

מומחית לדיאלוג ותקשורת אפקטיבית.