"אני רוצה להתגרש!", האמנם?….

לפעמים זה מגיע, לרוב מאחד מבני הזוג, יש את הצד שמוביל את התהליך, אותו אחד/אחת שכבר הבשילו לרעיון שגירושין זה הפתרון…

ברור לכולנו (ואם לא כאן תבינו…) שההחלטה להתגרש גוררת אחריה השלכות שימשכו לאורך השנים, הרגשות המעורבים בקבלת ההחלטה נוגע לכל אחד מבני הזוג ולילדים המשותפים.

כמה צעדים לפני שמתחילים בתהליך הגירושין, בררו עם עצמכם עד כמה אתם באמת בשלים לגירושין:

* "אני רוצה להתגרש!", אך עדיין אוהב/ת…

אם כך אתם מרגישים אז עדיין אפשר לעבוד על הקשר! אפשר למצוא את החוליה החסרה לדייק את הצרכים והרצונות של בני הזוג, לעבוד על הרגשות והערכים הזוגיים, ללמוד מהי תקשורת זוגית ולבחור להמשיך לחיות חיים זוגיים איכותיים שלווים ומאושרים.

* "אני רוצה להתגרש!", אמרתי את זה בקול רם….

הכעס, האגו, הטינה שמשתלטים אלינו גורמים לנו לעשות "וינטלציה"… הדרך היא לזרוק משפטים לאויר בלי לחשוב לפני. לא אחת בני זוג מצהירים בקול רם על הרצון להתגרש, זוהי תגובה רגשית אמוציונאלית לזמן בו המריבה או הקונפליקט מרקיע שחקים ומוצאים שהמשפט "אני רוצה להתגרש" הוא הפיתרון לסיים זאת כאן ועכשיו…

אם כך הדבר, עשו זאת כשאתם רגועים, לאחר שיקול דעת…. מילים אי אפשר לקחת בחזרה!

* "אני רוצה להתגרש!", פשוט אין לי כח יותר….

את הכח שלנו אני משיגים מעבודה עצמית. כשאנו אומרים אין לי כח יותר, האם מתכוונים להתמודדות עם הצד השני, האם הכוונה לכח נפשי שלי. ההחלטה להתגרש דורשת כוחות והרבה, היא לא המענה שייספק לכם כח מחודש, להפך הוא הנכון… ועכשיו, חישבו שוב האם שיהיה לי כח אוכל גם להתנהל בתוך הליך הגירושין…. או לעבוד על הקשר הזוגי?!

* "אני רוצה להתגרש!", אבל חושש/ת מהיום שאחרי….

החשש הגדול ביותר של זוגות שמתגרשים הוא איך יראה העתיד. הגירושין מביאים עימם המון רגשות, חשש משינוי המבנה הארגוני של המשפחה, הצער האישי שאנו חווים, סוג של אבלות, גם על אובדן הזוגיות. לכל זה מתווסף חוסר הוודאות של המצב הכלכלי, יתכן שינוי במקום המגורים, איכות חיים שמשתנה. סביבה תומכת שיכולה להעלם כמו חברים משותפים ועוד המון פרמנטרים. ההחלטה להתגרש טומנת בתוכה הבנה שהחיים משתנים רגשית, מנטלית ומעשית. שהפחד מפני חוסר הוודאות נמצא שם לפחות בתקופה הראשונה. סגנון חיים ורמת חיים יכולים להשתנות… היום שאחרי הוא החשוב מכל ולכן יש להקדיש מחשבה מקדימה האם אני מסוגל / יכול / מבין ששינוי גדול יוביל את חיי.

* "אני רוצה להתגרש!", מאיפה מתחילים…

הבחירה הסופית היא גירושין? הצעד הנכון ביותר לעשות זאת בהבנה הדדית, שיתוף פעולה עם הצד השני וראיית המטרה המשותפת עבור שניכם – לרוב אלו הילדים. הבחירה הנכונה

ביותר לעשות זאת אצל מגשר שהינו צד ניטראלי והוא המוביל אתכם להסכם הטוב ביותר עבורכם באמצעותכם!

לצד זה חשוב לציין שהליך גישור לגירושין זו הדרך הקצרה ביותר, קלה וידידותית, עולה משמעותית פחות ומאפשרת הידברות ותקשורת בעתיד.

 מוזמנים להתייעץ טלפונית,

גנית רוגלית – הבית לתקשורת מגשרת

052-6450097

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *